Juventus Torino a învins Dinamo Kiev – în Liga Campionilor

Sport

Juventus Torino a învins echipa Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, cu scorul de 2-0, marţi seara, la Kiev, în primul meci din Grupa G a Ligii Campionilor.

Atacantul spaniol, Alvaro Morata a deschis scorul în primul minut al reprizei a doua și a reușit dubla în minutul 80.
Aceasta a fost prima înfrângere pentru Mircea Lucescu de la preluarea echipei Dinamo Kiev.

Meciul de la Kiev a fost arbitrat de o brigadă din România, formată din: Ovidiu Haţegan( la centru), Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe (arbitri asistenţi), și Sebastian Colţescu(al patrulea official).

Pentru Dinamo Kiev urmează în Liga Campionilor meciul din deplasare de la Ferencvaros, programat pe 28 octombrie, de la ora 22:00.