Iranul anunţă că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat şi se trece la următoarea fază
Viceministrul de externe al Iranului, Kazem Gharibabadi, a declarat marţi că negocierile tehnice care au avut loc în Elveţia între delegaţiile Iranului şi Statelor Unite s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru şi că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, potrivit EFE. “Pe baza acordurilor încheiate, viitoarele negocieri se vor […]
Continue Reading