Vlad Voiculescu a fost demis din funcţia de ministru al Sănătății
Ministrul sănătății, Vlad Voiculescu, va fi demis împreună cu secretarul de stat Andreea Moldovan. Decizia a fost luată de premierul Florin Cîțu, în urma discuțiilor avute cu Dan Barna, liderul USR PLUS, miercuri dimineață. Documentele privind revocarea ministrului Sănătății au fost trimise președintelui Klaus Iohannis. Anunțul a fost făcut de premierul Florin Cîțu pe pagina […]
Continue Reading