România

Irlanda de Nord – România 1-1

Sport

Echipa națională de fotbal a României a remizat, miercuri pe terenul Irlandei de Nord, scor 1-1, în ultimul meci din Liga Națiunilor.

Boyce a marcat pentru Irlanda de Nord în minutul 56, iar pentru România, Bicfalvi a egalat în minutul 81.

În urma acestui rezultat și a victoriei Serbiei, scor 5-0 în fața Rusiei, România urcă în urna a doua pentru tragerea la sorți a preliminariilor Campionatului Mondial.

Au evoluat echipele:
Irlanda de Nord: Peacock-Farrell – Ballard J.Evans, Cathcart – Kennedy, McNair, Smith, McCain, Dallas – Magennis, Boyce
Rezerve: McGovern, Hazard, C. McLauglin, Lewis, Flanagan, Galbraith, McLaughlin, Washington, Whyte
Antrenor: Ian Baraclough

România: Tătărușanu – Nedelcearu, I. Cristea, Toșca – Crețu, R. Marin, Nistor, Camora – Man, Alibec, Fl. Tănase
Rezerve: Bălgrădean, Lazar, Mitrea, Pușcaș, Al. Maxim, Cr.Ganea, Mogoș, Albu, Țîru, Bicfalvi, Cr.Manea, T. Băluță
Antrenor: Mirel Rădoi