CFR Cluj

CFR Cluj a învins ȚSKA Sofia cu 2-0

Sport

Campioana României, CFR Cluj a învins, joi, în deplasare, formația ȚSKA Sofia, cu scorul de 2-0, în primul meci al grupei A din Europa League.
Au marcat: Mario Rondon (minutul 53) și de Ciprian Deac (minutul 73 din penalty).

În celălalt meci al grupei, AS Roma a învins-o pe Young Boys Berna, cu 2-1.
În etapa următoare, la la 29 octombrie, CFR Cluj se va confrunta cu echipa elvețiană Young Boys.

Echipele de start:
ȚSKA Sofia: Bussatto – Vion, Antov, Mattheif, Mazikou – Youga, T. Rodrigues – Sinclair, Sankhare, Yomov – Sowe
Rezerve: Evtimov – Geferson, Henrique, Beltrame, Zanev, Keita, Penaranda, Turitsov, Ahmedov – Antrenor: Stamen Belchev

CFR: Bălgrădean – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – C. Deac, Hoban, Djokovic – A. Păun – Rondon, Debeljuh
Rezerve: Sandomierski – Manea, Omrani, Pereira, Ciobotariu, Latovlevici, Chipciu, Vojtus, Cestor, Itu, Joca, Cârnaț – Antrenor: Dan Petrescu